insmallworld

cestování - fotografie

VÝLET S BATOLETEM pod ledovec

VÝCHODNÍ TYROLSKO

Innergschloess

Národní park Hohe Tauern ležící na rozmezí tří regionů s nejvyššími rakouskými vrcholky je plný neuvěřitelných překvapení. Největšími jsou asi ledovce, ale ty jsou pro zdatné dospěláky. Nicméňe i s kočárkem a už skoro osmnáctiměsíčním batoletem si zde můžete užít nezapomenutelné procházky. My jsme začali u chaty Matreire Tauernhaus a pokračovali nahoru do více než 500 let staré vesnice Innergschlöss (1690m n.m.) Cestou s několika krásnými zastávkami a dokonce i malým přírodním dětským zábavním parkem. Vydat se sem můžete i originálním traktorbusem či na kole. My jsme si hned při první návštěvě slíbili, že se sem rozhodně nejednou vrátíme !

Před chatou Matreier Tauernhaus je docela velké placené parkoviště dokonce i pro obytné vozy.

Východní Tyrolsko, Innergschloess

Od chaty pak vede stezka pro pěší po které to snadno zvládnete i s kočárkem. Jen mírně stoupá a od Berghaus Aussergschloess ke skalní kapli Gschloesstal dokonce půjdete mírně z kopěčka a pak po rovině až do samotné vesnice. Ani ztratit se zde nemůžete, jen se držte stezky Tauer.

Google mapy říkají, že by vám to pěšky k cíli mělo trvat jen hodinu a trasa je dlouhá 4.2km, ale znáte to.. s dítětem a zastávkami z toho byl výlet na celé dopoledne.

A ty zastávky ?

1.Chata Matreier Tauernhaus na oběd či malé občerstvení.

2. Kousek od ní je i prodejna sýrů Almsennerei Tauer (nákup ale raději až cestou zpět😊).

3. Malé vodopády na soutoku Dichtenbachu a Taurnbachu.

4. Berghaus Aussergschloess (sem jsme se nepodívali, ale dobré vědět, že cestou se máte s dětmi kde zastavit, přebalit, občerstvit..)

5. Mini lanový park (viz úvodní foto) ten nikde moc zmíněný nenajdete, ale určitě ho cestou nepřehlédnete.

6. Skalní kapli Gschloesstal do které se můžete i zdarma podívat.

7. A cíl cesty, vesnice Innergschloess.

Teď trochu detailněji s pár tipy

Pokud by se Vám nahoru na Gschloss šlapat nechtělo ( i když je to velmi mírná a krátká tůra) jezdí zde “traktor-bus”, který Vám u každé zajímavosti zastaví, nechá Vás vystoupit a vše si prohlédnout a nakonec Vás i zaveze zpět na parkoviště.

Takové Alpské ZOO

U krav Vám “traktor-bus” asi nezastaví, ale pokud se vydáte po svých tak právě ony jsou jedním z hlavních motivačních bodů zejména pro ty nejmenší turisty. Outfit “co kočárek dal “ ( i v létě tam totiž od ledovců ucítíte pořádný chládek, takže jsme vrstvili a já jsem v kraťasek občas popobíhala než začalo stoupání).

V Alpách se k mému překvapení často dostanete nahoru cestou vhodnou i pro kočárek a stoupání není tak náročné (hlavně když tlačí tatínek).

Znáte ten pocit ? Konečně na vrcholu, už vidím horskou chatu a sbíhají se mi sliny na císařský trhanec.. A v tom tenhle pohled do údolí na více než 500 let starou vesnici. A v ní nad rybníčkem dětská lanová dráha ..nevěříte ? Tak se tam jeďte podívat !

Východní Tyrolsko, Innergschloess

Cestou do vesnice Innergschloess jsme návštívili i Skalní kapli Gschloesstal doslova vytesanou do skály, chvíli jsme ale museli počkat protože nás předběhli.. ano budete se divit.. důchodci (zastavil jim zde totiž traktor-bus).

Jsme v cíli, a tak se zde s Innergschloess rozloučíme. Pro tentokrát, protože zde cesta nekončí , ale vede nahoru k ledovci Schlatenkees (jeden z největších v Rakousku, k ledovcům je doporučován průvodce) a nebo k Neue Prager Huette či Alte Prager Huette. My jsme se ale s malou vrátili zpět na parkoviště k Matreier Tauernhaus a konečně si dali i ten trhanec.

Mapa našeho výletu zde.

Milujeme Alpy a hory vůbec. To jsou ty nejkrásnější chvíle strávené spolu❤️ Jaké jsou ty Vaše?

TIPY:

Tento výlet je spíš na léto. Zima zde bývá dosti dlouhá a krutá a vesnice mnohdy odřízlá od světa. Pro větší děti to může být zajímavější zážitek na kole. S dětmi ale opravdu dále než do vesnice Innergschloess nepokračujte ani v létě.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 insmallworld

Theme by Anders Norén