insmallworld

cestování - fotografie

Wildpark Assling

VÝCHODNÍ TYROLSKO

Kde začít Váš pobyt v Dolomitech s dětmi ? My si rádi nejprve natrénujeme stoupání právě v této originální malé „ZOO“. Malá si zde totiž mezi těmi všemi kopečky nevšimne, že stoupá a od jednoho stanoviště ke druhému netrpělivě pobíhá. My dospělí si zase užíváme ty nádherné výhledy na Dolomity.

Wilpdark assling

Parkoviště je neplacené a hned před Wildparkem. Vstupné je za rozumnou cenu, ale pozor vstupuje se přes obchod se suvenýri, což vás může přijít draho. Nás to stálo plyšového kozoroha a toho si prostě z Alp přivézt musíte.

Wildpark Assling

Exotická zvířata zde ale nenajdete. Naopak děti tady mohou vidět faunu, která se vyskytuje právě v této oblasti. Což hned na začátku u hadů mě moc osobně neuklidnilo (nezlobte se, ale ani jsem si je nevyfotila).

Wildpark Assling

Stoupat začnete hned, ale ještě předtím si můžete načerpat sílu v domě s vláčky, ty dokonce vyjíždí i ven. To je něco nejen pro děti, takže se může stát, že dále budete pokračovat bez tatínka. Venkovní malé hřiště s vláčkem, lezecká mini stěna, no aby se vám všem chtělo dál zde je přehled těch dalších atrakcí díky který vyšplháte na mírný kopeček a možná i výše. Ale nebojte je to okruh, kde to s vámi nakonrv půjde či pojede i z kopečka. Délka opět záleží, my jsme plánovali dvě hodiny, ale byly z toho čtyři. Vzali jsme to pomalu, s piknikem a po obědě naše tříletá zvyklá na siestu nám už i usínala tatínkovi na rukou.

Dalo by se říci, že se jedná o kontaktní zoo, i když jsem někde četla, že to ZOO není, ale zvířátka tu mezi vámi opravdu v některých případech pobíhají.

V Asslingu najdete popisky ve třech jazycích, kromě němčiny tu skvěle ovládají i italštinu a samozřejmostí je i angličtina.

(V zámeckém parku v Lienz nás ale potěšili i češtinou).

Hned na začátku si můžete vybrat přesnou trasu. My jsme to už prošli snad skoro celé.

Wildpark Assling

Co se týče občerstvení my jsme si teď oblíbili pikniky, a tak jsme si v nedalekém obchůdku v Oberasslingu cestou pořídili oběd a snědli si ho u rybníčku. Je tam opravdu hodně míst, kde si můžete odpočinout a najíst se. A navíc i restaurace s dětským hřištěm.

A ty výhledy to až zapomenete, že jste přišli na zvířátka..tedy né všichni.

Pozorovat to vše můžete z hodně vysoka.

Už taky víme jak vznikl Krampus 😉

Baví nás tam i všechny ty vyhlídky a cestičky do nikam.

Nově přibilo i krásné dřevěné dětské hřiště.

Po ranním chládku jsme v poledne měli také chuť dát si alespoň hlavu do stínu.

A ta za nás neroztomilejší zvířátka na která jsme měli štěstí ? Jo a věděli jste, že mýval se řekne německy Washbaer ? Další ze slov, která máme rozhodně hezčí 🙂

Rozhodně největší zážitek nás čekal na konci. Byli jste už někdy metr od jelena a jeho stáda ? Sice jsem měla trochu respekt, a tak hlídala naši malou a nefotila..to paroží měl opravdu obdivuhodné. A znáte to, když jsem se k nim přiblížila sama s foťákem a ten nádherný jelen se na mě podíval, SD karta plná a na výměnu už nebyl čas. Taková chvíle se už neopakuje..snad příště. Já nutně potřebuji druhej lehoučkej Olympus a objektiv 300mm 🙂

Občas to chtělo tátovu pomocnou ruku nebo rovnou náruč i celá záda. Stejně ten nejhezčí pohled je pro mě na ty dva ať už jsme kdekoliv.

Více praktických informací najdete zde. A pro lokalitu klikněte sem. Budeme taktéž rádi za váš názor a tipy.

Naše tipy : Nezapomentě, že jedete do hor, nabalte so podle toho, dokáže tam být i v létě docela zima (cca 1600-2000m n.m). Je sjízdný i s kočárkem..raději terénním. V tomto parku najdete mnohem víc zábavy, pokud to časově stihnete, je tu i letní bobová dráha, vnitřní expozice a u restaurace i hezké a rozlehlé dětské hřiště. Další podobný park pak najdete v Korutanech a jmenuje se Alpen Wildpark Feld am See. Tam jsme se zatím ještě ale nedostali, snad brzy. A v Lienz najdete ještě jedno malé kontaktní ZOO, ale o tom zase až někdy příště.

Video z tohoto výletu máte zde na IGnTV.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 insmallworld

Theme by Anders Norén